27 آذر , 1396

بازی بخش اصلی تحول کودک است اما برخی کودکان مثل کودکان مبتلا به اتیسم به کمک نیاز دارند.

بازی فواید زیادی برای کودکان دارد ، از رشد مهارت های ارتباطی مورد نیاز دوران مدرسه گرفته تا مهارت های اجتماعی پیشرفته دوران بزرگسالی.

کودکان مبتلا به اتیسم به دلایل گوناگونی با قواعد و فعل و انفعالات بازی در ستیز هستند و یاد دادن مهارت های بازی به کودکان اتیستیک ،کمک میکند تا آنها ارتباط بهتری با همبازی ها ، معلمان و اعضای خانواده داشته باشند.

 

5 راهبرد برای افزایش مهارت های بازی کودکان مبتلا به اتیسم

 

1. قواعد کودک را دنبال کنید

اگر کودک شما در حال بازی با یک اسباب بازی و یا گیم خاصی است و از آن لذت میبرد ، به او ملحق شوید و به جای تشویق وی برای دنبال کردن یه بازی دیگر از او تبعیت کرده و قواعد بازیش را بپذیرید.

 

2. نوبتی کردن بازی

بالا انداختن (پرتاب) و یا غلتاندن توپ و با حتی فعالیت های ساده ی این چنینی می تواند باعث بهبود مهارت های بازی شده و به کودک شما برای ارتباط بهتر با دیگران کمک کند.

 

3.برای نحوه صحبت کردن و یا فعالیت مورد نظر خود، سرمشق او باشید

با سرمشق شدن خود برای رفتار هدف ف شما میتوانید این مهارت را در فرزندتان بهبود ببخشید و همچنین میتوان کودک را تشویق کنید که در این کار به شما بپیوندد.اگر فعالیت و یا اسباب بازی که شما استفاده میکنید خیلی تحریک کننده باشد آنها بیشتر به شما توجه خواهند کرد.

 

4.از بازی های وانمودی استفاده بکنید

بازی های وانمودی به کودک اجازه می دهد تا مهارت های اجتماعی خودشان را تمرین کنند و لذت ببرند. اگر شما ماشین و یا قطار برای بازی انتخاب کردید، مانند راننده وسیله نقلیه در خیابان باشید ، برای دیگر ماشین ها نگه دارید و اجازه عبور بدهیدو از تصادف دوری کنید و …

 

5. با دیگر کودکان نشست و برخاست و ملاقات داشته باشید

کودکان با تشخیص اتیسم در جست و جوی تنهایی و بازی های مجرد هستند، آنها را به گروه های بازی و با زمین بازی ببرید.

 

 

منبع :    Integrity inc .org

ترجمه : تیم تخصصی اتیسم آگاهی

اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *